• اندازه متن  | | |

یوسرا ماردینی به سمت سفیر حسن نیت کمیساریا منصوب شد

تعداد بازدید : 1179  |  تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۲/۲۸

کمیساریا - آژانس پناهندگان سازمان ملل، امروز پناهنده ی سوری و ورزشکار المپیک، خانم یوسرا مردینی، را به عنوان سفیر حسن نیت خود منصوب کرد.

از زمانی که خانم ماردینی برای بازی های المپیک 2016 ریو انتخاب شد، با کمیساریا همکاری تنگاتنگ داشته است. او با اجرای الهام بخش خود اولین تیم پناهندگان المپیک و بحران گسترده پناهندگی در جهان را هر چه بیشتر در نظر ها برجسته کرد.

وی انعکاس صدای قوی صدای کسانی شده است که به اجبار در سراسر جهان آواره شده‌اند و نمونه ای درخشان از تاب آوری و نیروی عزم آنان برای از نو ساختن زندگی های خود و تاثیرگذاری و کمک در جوامع میزبان است.

درمجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر 2016، ماردینی از حقوق پناهندگان برای دسترسی به پناهگاه امن، آموزش، معیشت و فرصت های آموزشی حمایت کرده است.

در ژانویه 2017 او به عنوان نماینده ی کمیساریا در مجمع جهانی اقتصاد در داوس و جوان ترین شرکت کننده حضور داشت. مادرینی خطاب به حضار عالی رتبه جلسه تاکید کرد که با توجه به آنکه میانگین مدت تبعید در حال حاضر به 17 سال رسیده است، پناهندگان برای آینده خود و فرزندانشان به امید نیاز دارند، نه یک زندگی در برزخ. او گفت: پناهندگان با دریافت غذا برای جسمشان زنده خواهند ماند ولی در صورتی که غذای روح دریافت کنند، می توانند شکوفا شوند".  

در طول سال گذشته ماردینی درطی دیدارهایی با باراک اوباما، پاپ وهمچنین مقامات سلطنتی، چهره های متاثر دنیای تجارت و دیگررهبران جهان به حمایت از موضوع پناهندگی پرداخته است.

"اگر ریشه های خود را از یاد نبریم ،هیچ شرمی در پناهنده بودن وجود ندارد. ما هنوزهم همان پزشکان، مهندسان، وکلا،  معلمان، دانش آموزانی هستیم که در کشور خود بوده ایم. ما هنوز همان مادران و پدران، برادران و خواهران هستیم. جنگ و آزار و اذیت بود که ما را از در جستجوی آرامش خانه هایمان رانده است. این همان پناهندگی است. این من هستم. همه ی ما ها هستیم، یک جمعیت رو به رشد از مردمی که کشور ندارند. من یک پناهنده هستم و با افتخار برای صلح ،شرافت و عزت برای همه ی کسانی که به دلیل خشونت فرار کرده اند ایستاده ام. به من ملحق شوید و با ما بیاستید.

فیلیپو گراندی کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با استقبال از انتصاب یوسرا ماردینی به عنوان سفیر حسن نیت کمیساریا گفت،" یوسرا یک خانم جوان بسیارالهام بخش است. در طی داستان تاثیر گذار زندگی خود یوسرا از امید، ترس و توان بالقوه و باور نکردنی بیش از ده میلیون پناهنده در سراسر جهان صحبت می کند".

توماس باخ رئیس کمیته ملی المپیک گفت: "مشارکت یوسرا و همکاران ورزشکار او در تیم المپیک پناهندگان در بازی های المپیک ریو 2016 پیامی مالامال از امید به همه پناهندگان در جهان بود. این حضور به همه ی مردم جهان نشان داد که پناهندگان همنوعان ما و مایه ی غنی سازی جامعه می باشند. من امیدوارم  که یوسرا به واسطه نقش خود به عنوان سفیر حسن نیت همچنان بتواند الهام بخش پناهندگان باشد و به ما یاداوری کند که هر کسی می تواند از طریق استعدادها، توانایی ها و قدرت روحی انسانی خود در جامعه کمک کند.

یوسرا با پذیرفتن سمت جدید خود گفت،" من برای پیوستن به خانواده ی کمیساریا بسیار هیجان زده هستم و مشتاق هستم به ادامه ی گسترش این پیام که پناهندگان انسان های عادی هستند که در شرایط آسیب زا و مخرب زندگی می کنند و چنانچه به آن ها این فرصت داده شود توانایی های بسیار فوق العاده ای دارند. آژانس پناهندگان سازمان ملل مهم ترین کار را برای پناهندگان در شرایط بسیار چالش انگیز انجام می دهد و من افتخار می کنم از صدایم برای حمایت از کمیساریا استفاده کنم".

پایان

 

 

منبع :
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال