• اندازه متن  | | |

مراسم بزرگداشت روز جهانی پناهنده 1396 در جمهوری اسلامی ایران

تعداد بازدید : 999  |  تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۳/۳۱

مراسم روز جهانی پناهنده مشترکا توسط اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران در موزه تاریخی باغ نگارستان تهران برگزار شد که در آن مراسم مقامات عالی رتبه سازمان های دولتی، هیئت های دیپلماتیک، سازمان های بین المللی، نهاد های غیر دولتی، نهاد های بین المللی غیر دولتی و خود پناهندگان حضور پیدا کردند.


مراسم شامل سخنرانی هایی توسط معاون محترم وزارت کشور، نماینده محترم کمیساریا در ایران، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و وزارت بهداشت بود. خود پناهندگان نیز در این بزرگداشت سهم بسزائی داشتند. تئاتر بسیار تاثیرگذاری توسط پناهندگان با استعداد بر روی صحنه اجرا شد که پیامی با مضمون "آموزش و دانش می تواند به صلح و دوستی منجر شود" را در بر داشت، همچنین پناهنده خانم سرپرست خانوار روایت زندگی خود را بازگو کرد و از مزایایی که بواسطه ثبت نام در طرح بیمه سلامت از آنها بهره مند شده بود ، اینکه چگونه بدین ترتیب او و خانواده اش توانستند از سلامت خود مراقبت کنند و البته تاثیر بسیار مهم آن بر هزینه های مالی خانواده صحبت کرد. همچنین تمامی هموطنان خود را به ثبت نام در طرح بیمه سلامت تشویق کرد.

 
در ادامه برنامه، نمایشگاهی از  "خدمات جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان" مورد بازدید مدعوین قرار گرفت . در این نمایشگاه همه شرکای کاری اداره کل امور اتباع و کمیساریا خدماتی که در خصوص پناهندگان ارائه می دهند را به معرض نمایش گذشتند. تعدادی غرفه نیز به مدیریت خود پناهندگان نمایشگر نتایج پروژه های مشترک دولت و کمیساریا بود که پناهندگان از آنها بهره مند شده بودند. به عنوان مثال پروژه "وجوه در گردش" که بواسطه آن پناهندگان برای شروع کسب و کار وام دریافت کرده بودند، بدین ترتیب تعدادی دیگر از پناهندگان را نیز در کار خود استخدام کرده بودند و در زمان مقرر وام را بازپرداخت کرده بودند.


در خاتمه همه مهمانان و پناهندگان در کنار یکدیگر روزه خود را گشوده با یک پذیرائی افطار ساده برای همه انسانها آرزوی صلح کردند.

 

منبع :
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال