• اندازه متن  | | |

توافق نامه آژانس پناهندگان سازمان ملل و ریلیف اینترناشنال برای کمک به پناهندگان

تعداد بازدید : 2405  |  تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۱

تهران، 30 خرداد ماه 1396 –مصادف با روز جهانی پناهنده، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان وریلیف اینترنشنال به منظور ارتقا همکاری در زمینه کمک رسانی به پناهندگان افغانستانی تفاهم نامه ای را امضا کردند. زمینه های اصلی همکاری بین دو دفتر در حوزه های هماهنگی کلی و موضوعی، راه حل های راهبردی برای پناهندگان افغانستانی، اطلاع رسانی، حمایت، آموزش، بهداشت، معیشت، فعالیت های مبتنی بر وجه نقد، آمادگی و پاسخگویی به شرایط بحران ، ظرفیت سازی شرکاو ارزیابی نیازهای افراد با نیازهای خاص می باشد.

این تفاهم نامه  به مدت دو سال معتبر است و به طورمشترک توسط نماینده کمیسر عالی در ایران ،آقای سیوانکا دانا پالا و خانم آزاده حسنی ، مدیر کشوری ریلیف اینترنشنال درایراندر دفتر کمیساریا در تهران، امضا شد.

جمهوری اسلامی ایران میزبان یکی از بزرگترین و طولانی مدت ترین جمعیت پناهندگان جهان است که تقریبا 40 سال در این کشور ساکن هستند و همچنان ایران به طورسخاوتمندانه به آنها خدماتی مرتبط به آموزش، بهداشت و معیشت را ارائه می دهد. براساس آمار کارت آمایش IX ، 410.979 پناهنده در ایران می باشند (951،142 افغانستانی و 28،268 پناهنده عراقی) که 97٪ آنها در مناطق شهری زندگی و تنها کمتر از 3٪ در مهمانشهرها ساکن هستند.

منبع :
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال