• اندازه متن  | | |

بازدید آژانس پناهندگان سازمان ملل از جمعیت هلال احمر

تعداد بازدید : 2358  |  تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۵/۴

(۱۲ شهریور ۱۳۹۲) با قدمتی بیش از ۹۰ سال جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران یکی از شناخته شده ترین سازمان های امدادرسان جهانی می باشد که تاکید بر رساندن خدمات امدادی به قربانیان بلایای طبیعی و ساخت بشر دارد.

(۱۲ شهریور ۱۳۹۲) با قدمتی بیش از ۹۰ سال جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران یکی از شناخته شده ترین سازمان های امدادرسان جهانی می باشد که تاکید بر رساندن خدمات امدادی به قربانیان بلایای طبیعی و ساخت بشر دارد. جمعیت هلال احمر تخصص در راه اندازی مراکز پزشکی و بازپروری ، تولید تجهیزات پزشکی و دارو و مدیریت امور داوطلبین و جوانان دارد.

جمعیت هلال احمر هم اکنون اصلی ترین سازمان بشردوستانه ملی می باشد و یکی از اعضاء فعال صلیب‌سرخ و هلال‌احمر بین‌المللی است.

 

 

آقای برنارد دویل، ریاست کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران همراه با مدیر اموربرنامه ریزی کمیساریا، آقای اگاس و دستیار ارشد امور برنامه ریزی کمیساریا ، آقای شعاعی در تاریخ  ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۲ بازدیدی از کارخانه نساجی هلال احمر و نیز شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر داشتند که نشانگر امکانات و قالبیت ها، تخصص و علم سطح بالای این سازمان بود.

هدف از این بازدید بررسی امکان همکاری بین کمیساریا و هلال احمر در زمینه های : ۱- تهیه اقلام امدادی (از جمله اقلام غیر خوراکی مانند چادر، پتو و غیره) ۲- تهیه دستگاه های دیالیز و ۳- برنامه ریزی برای راه اندازی مراکز آموزشی پزشکی برای افغان های متخصص که نهایتا می توانند به مراکز دیالیزی تبدیل شوند که به پناهندگان داخل افغانستان و داخل ایران خدمات لازم را ارائه نماید. مذاکرات مثمر ثمری در طی بازدید صورت گرفت که نوید دهنده امکان همکاری های آتی بود.

منبع :
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال