• اندازه متن  | | |

یک هشدار برای پناهندگان

تعداد بازدید : 1875  |  تاریخ انتشار : ۱۳۹۱/۱۰/۱۳

استفاده مهاجران و پناهندگان خارجی از آخرین فرصت/ این یک هشدار است

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: مهاجران خارجی از آخرین فرصت به منظور دریافت کارت آمایش مرحله هشتم استفاده کنند.

به گزارش اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی به نقل از خبرگزاری مهر ،محمد عجمی اظهار کرد: اهداء کارت آمایش مرحله هشتم اتباع و پناهندگان خارجی مقیم خراسان رضوی از بیستم خرداد ماه سال جاری آغاز شده است و با همکاری وزارت کشور ایران این طرح تا پانزدهم دی ماه سال جاری تمدید شده است و از همه مهاجران درخواست می کنیم به منظور دریافت کارت این مرحله در موعد مقرر مراجعه کنند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه بیشتر از چند روز به پایان مهلت دریافت کارت آمایش باقی نمانده است از همه پناهندگان تقاضای همکاری داریم و از آنهایی که تاکنون به منظور کارتشات مراجعه نکرده اند می خواهیم هر چه سریعتر به اداره امور اتباع مراجعه کنند.

عجمی گفت: تا قبل از تمدید مهلت دریافت کارت ۹۶ درصد از مهاجران کارتشان را دریافت کردند و تاکنون نیز ۹۸٫۵ درصد از مهاجران برای دریافت کارتشان مراجعه و آن را دریافت کرده اند و با توجه به اینکه تمدید این مهلت از طرف وزارت کشور بعید به نظر می رسد از ۱٫۵ درصد باقی مانده می خواهیم هرچه سریعتر نسبت به دریافت کارتشان اقدام کنند.

وی افزود: کارت مرحله هشتم آمایش علاوه بر اینکه مدرک شناسایی مهاجران خارجی در کشور ایران به حساب می آید و داشتن آن مزایای بسیاری همچون تحصیل در مدرسه و دانشگاه را به همراه دارد با توجه به قرارداد بین بیمه آسیا و مجموعه مربوط به مهاجران خارجی وزارت کشور و کمیساریای عالی پناهندگان مزایای بسیار خوبی از لحاظ بیمه را نیز برای مهاجران خارجی و قانونی در بر خواهد داشت.

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان رضوی با اشاره به ازدواج های که بین زنان ایرانی با اتباع خارجی غیر مجاز صورت می گیرد هشدار داد و گفت: این نوع ازدواج ها از لحاظ قانونی بدون پشتوانه های لازم است و چنین ازدواج های که بدون مجوز قانونی است بهتر است شکل نگیرد.

عجمی تصریح کرد: فرزندان این گونه خانواده ها در آینده دچار مشکل های عدیده ای خواهند شد و به دلیل عدم وجود مدارک قانونی و مدارک شناسایی معتبر از خیلی از مزایای قانونی خودشان محروم خواهند ماند ضمن اینکه زنان نیز در صورت بروز اختلاف با همسرانشان به راحتی نمی توانند به حقوقشان دست یابند.

وی اظهار کرد: از همه زنان و مردانی که قصد ازدواج با اتباع خارجی را دارند تقاضا می کنیم به منظور دریافت مشاوره حقوقی به مرکز مشاوره امور اتباع خارجی استان مراجعه و از راهنمایی های مشاوران برجسته این مرکز بهره مند شوند تا در آینده دچار مشکلات قانونی نشوند.

لینک اصلی

فایل های مرتبط
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال