دفترعملیاتی کمیساریا در تهران در سال ۲۰۰۹ میلادی در پیِ تغییراتی که در سیاست های کمیساریا و در راستای کمک به ظرفیت سازی پناهندگان در جهت رفع نیازهای اجتماعی، آموزشی، پزشکی و معیشتی آنها، به وقوع پیوست، فعالیت خود را آغاز نمود.

دفتر عملیاتی که واحدی اجرایی است، در دفتر مرکزی کمیساریا در تهران مستقر بوده و مسئولیت گُستره یِ وسیعی از فعالیت ها و برنامه ها را برعهده دارد. این دفتر نقش مهمی در ارائه خدمات و مساعدتها به پناهندگان را با بهره گیری از رویکردی جامع از طریق مشاوره و همکاری درون سازمانی ایفا می کند.

در این راستا، دفتر عملیاتی اهداف خود را بر روی توسعه فعالیت ها و دسترسی به پناهندگان از طریق گسترش و تقویت مشارکت با دیگر فعالان در این حوزه، از جمله دولت جمهوری اسلامی ایران، آژانس های ملل متحد و سازمان های غیردولتی و در جهت ایجاد «سیستمی ارجاعی»، متمرکز نموده است. همچنین یکی دیگر از اهداف این دفتر جهت دهی منطقی به بخش پذیرش کمیساریا به منظور بهره وری بهتر و حمایت مؤثرتر از طریق ارائه خدمات، مشاوره و ظرفیت سازی می باشد.

حوزه جغرافیایی تحت پوشش دفتر عملیاتی تهران عبارت است از: استانهای تهران، البرز، اصفهان، قم، سمنان، قزوین، مازندران، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه است. بیشترین شمار پناهندگان در استانهای تهران، اصفهان، قم، مرکزی و قزوین ساکن می باشند.

حوزه پوشش دفتر عملیاتی تهران بیشترین میزان پناهنده را به خود اختصاص داده است، در استانهای تحت پوشش این دفتر بیش از ۵۳۹۳۵۰ پناهنده افغان و۱۹۰۰۰ پناهنده عراقی ساکن هستند.

جمهوری اسلامی ایران

تهران - خ ونک - خیابان شیراز شمالی - کوچه امداد شرقی - پلاک ۳

ساعات کار:یکشنبه تا چهارشنبه ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰

(+98-21) 42939 : تلفن

(+98-21) 89349900 : فکس

Sat : 0088 21 651 105 810


آدرس ما در نقشه گوگل